Home 9 Shopify PLUS 9 Sklepy Shopify w Polsce

Sklepy Shopify w Polsce

utworzone przez | 30 czerwca 2023 | Shopify PLUS, Shopify Polska | 0 komentarzy

[Aktualizacja 05.03.2024 r]

Liczbę sklepów na Shopify szacuje się na około 6000* w Polsce (dane za marzec 2024 rok). Liczba te zwiększyła się przez ostatnie 3 kwartały (9 miesięcy) o około 30%** wzrost z około 4300 sklepów** do 6000 sklepów.

Wynika, to głównie z popularności Shopify na świecie, jak i również otwierania się coraz mocniej naszego rynku rodzimego rynku na tę technologię. W Polsce dostępne są już wszystkie niezbędne integratory oraz aplikacje potrzebne do uruchomienia sprzedaży na Shopify, do których zaliczamy oficjalne integracje płatności od Przelewy24, Tpay, Imoje czy PayPo, jak i kurierów np. Paczkomaty InPost.

Dodatkowo Shopify staje się ciekawą opcją ze względu na swoją prostą budowę, ilość dostępnych aplikacji, szablonów czy dobry UX. Więcej o tym systemie dowiesz się w odcinku podcastu: 05. Co to jest i jak działa Shopify?

Sklepy Shopify w Polsce wybierane są najczęściej dla marek z segmentu B2C, D2C oraz w niektórych przypadkach B2B. Właściciele reprezentują najczęściej branże: Fashion & Jewelry, Home & Garden, Grocery, FMCG, elektroniczną, czy specjalistyczną.

*builtwith.com (Stan na dzień Marzec 2024 r.)
**builtwith.com (Stan na dzień Czerwiec 2023 r.)

 

Wybrane sklepy Shopify w Polsce

 

Przykładowe sklepy na Shopify oraz Shopify Plus, w wybranych kategoriach.

 

1. Sklepy Fashion na Shopify w Polsce

 

Jedną z najczęstszych branż, dla której Shopify jest wybierany to Fashion & Jewellery. W rozmowach z właścicielami sklepów na Shopify pada najczęściej decyzja o wyborze tej platformy właśnie ze względu na ładny design. Rzeczywiście jak przyjrzeć się temu bliżej tak jest. Możliwości wdrożeniowe ładnych skórek zoptymalizowanych pod kątem UX/UI są wysokie. Mam tutaj głównie na myśli zakup gotowego szablonu dostępnego w Shopify Theme Store, jak i custom design i development szablonu od zera. W obydwu wersjach można uzyskać bardzo wysoki efekt wizualny, co mam nadzieję, udało się przedstawić na referencji poniżej.

 

MagdaButrym.com

 

Nudyess

Nudyess.com

Nago
Nago.com

bizuu

Bizuu.pl

 

303 Avenue

303Avenue.pl

 

2. Jewelry

Paul Rich w Polsce

paul-rich.com

 

3. FMCG (fast-moving consumer goods)

 

Kolejną popularną branżą jeżeli chodzi o Shopify w Polsce to FMCG (fast-moving consumer goods). Będą to wszelkiego rodzaju produkty spożywcze, konsumpcyjne, lekarstwa, suplementy, czy artykuły higieniczne. Poza walorami estetycznymi wymienionymi powyżej, Shopify daje możliwość tworzenia w ciekawy sposób wariantów, zestawów czy Cross-Selling’u na etapie karty produktowej czy koszyka.

Stąd może wynikać spore zainteresowanie technologią Shopify w segmencie FMCG. Dodatkowym atutem jest możliwość relatywnie prostej rozbudowy sklepu o subskrypcje (powtarzalne zakupy). W przykładach poniżej znajdziesz sklepy na Shopify w Polsce, które korzystają ze sprzedaży w modelu subskrypcyjnym np: YourKaya, Intenson, Huel czy Nikalab.

 

Huel

pl.huel.com

Yourkaya.pl

Kawa.pl

Intenson

Inteson.pl

Dermz

Dermzlabs.pl

 

4. Sklepy z zabawkami dla dzieci na Shopify w Polsce

 

Noski Noski

NoskiNoski.pl

 

Babytula

Babytula.pl

 

5. Elektroniczna

 

Mi home Polska

mi-home.pl

 

6. Home & Garden

 

Oakywood

Oakywood.com

 

 

Podsumowanie

 

Według statystyk firmy analitycznej builtwith mamy wzrost sklepów na Shopify w Polsce o 30% z 4300 (Q2 2023) do 6000 (Q1 2024).  Wynika to głównie z otworzenia się polskiego rynku na tę technologię (między innymi polskie płatności na Shopify oraz aplikacje do popularnych w Polsce kurierów np. InPost Paczkomaty) Shopify najczęściej wybierany jest do sprzedaży w modelu D2C oraz B2C.

Ze wszystkich dostępnych branż, najczęściej użytkownicy używają Shopify dla Fashion, FMCG, home&garden, czy beauty&fitness* 🙂  Przed decyzją uruchomienia sprzedaży na Shopify dowiedz się się więcej o tym systemie z artykułów Co to jest Shopify?, Jak działa Shopify?, lub w formie multimedialnej Podcastu Ecommerce Manager: 05. Co to jest i jak działa Shopify?

Dodatkowe informacje: Autor rankingu nie jest autorem wyżej wymienionych projektów. Artykuł Sklepy na Shopify w Polsce ma charakter jedynie informacyjny i stanowi inspirację dla użytkowników i czytelników bloga grzegorzsekowski.pl.

Zobacz także artykuły w kategoriach: Shopify Polska

Grzegorz Sękowski

Grzegorz Sękowski

eCommerce Manager, Shopify Expert, konsultant ds. eCommerce. Pomagam wdrażać oraz zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych. Prywatnie miłośnik kina, oraz biegania.

5/5 - (22 votes)
Tagi:

Na skróty

eBook Shopify

Komentarze

Poland