Home 9 Shopify PLUS 9 Sklepy Shopify w Polsce

Sklepy Shopify w Polsce

utworzone przez | 30 czerwca 2023 | Shopify PLUS, Shopify Polska | 0 komentarzy

Liczbę sklepów na Shopify szacuje się na około 4,309*. Od kilku lat obserwuję jak wzrasta ich liczba w Polsce. Q2 2022 roku w stosunku do Q2 2023 roku ich liczba zwiększyła się o 250%. Wynika, to głównie z popularności Shopify na świecie, jak i również otwarcia się naszego rodzimego rynku na tę technologię. W Polsce dostępne są już wszystkie niezbędne integratory oraz aplikacje potrzebne do uruchomienia sprzedaży na Shopify, do których zaliczamy oficjalną integracja przelewy24, czy aplikację InPost Paczkomaty.

Sklepy Shopify w Polsce wybierane są najczęściej dla marek z segmentu B2C, D2C oraz w niektórych przypadkach B2B. Właściciele reprezentują najczęściej branże: Fashion & Jewelry, Home & Garden, Grocery, FMCG, elektroniczną, czy specjalistyczną.

*builtwith.com (Stan na dzień 30.06.2023r.)

 

Wybrane sklepy Shopify w Polsce

 

Przykładowe sklepy na Shopify oraz Shopify Plus, w wybranych kategoriach.

 

1. Fashion

 

 

Nudyess

Nudyess.com

Nago
Nago.com

bizuu

Bizuu.pl

 

 

2. Jewelry

Paul Rich w Polsce

paul-rich.com

 

3. FMCG (fast-moving consumer goods)

 

Yourkaya.pl

Inteson.pl

Kawa.pl

Purella Shopify w Polsce

Purella.pl

 

4. Zabawki dla dzieci

 

Noski Noski

NoskiNoski.pl

 

Babytula

Babytula.pl

 

5. Elektroniczna

 

Mi home Polska

mi-home.pl

 

6. Home & Garden

 

Oakywood

oakywood.com

 

 

Podsumowanie

 

Według statystyk (+ 250% wzrost Q2 2022 r. Vs Q2 2023 r.) coraz więcej właścicieli decyduje się na wybór Shopify w Polsce. Wynika to głównie z otworzenia się polskiego rynku na tę technologię (między innymi polskie płatności na Shopify oraz aplikacje do popularnych w Polsce kurierów np. InPost Paczkomaty) Shopify najczęściej wybierany jest do sprzedaży w modelu d2c oraz b2c.

Ze wszystkich dostępnych branż, najczęściej użytkownicy używają Shopify w branży odzieżowej, home&garden oraz beauty & fitness* 🙂  Przed decyzją uruchomienia sprzedaży na Shopify warto dowiedzieć się więcej o tym systemie z artykułów Co to jest Shopify? oraz Jak działa Shopify?.

Zobacz także artykuły w kategoriach: Shopify Polska

Grzegorz Sękowski

Grzegorz Sękowski

eCommerce Manager, Shopify Expert, konsultant ds. eCommerce. Pomagam wdrażać oraz zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych. Prywatnie miłośnik kina, oraz biegania.

5/5 - (18 votes)
Tagi:

Na skróty

eBook Shopify

Komentarze

Poland