Home 9 Shopify Polska 9 Shopify – co to jest, czym się charakteryzuje?

Shopify – co to jest, czym się charakteryzuje?

utworzone przez | 16 czerwca 2023 | Shopify Polska | 0 komentarzy

Shopify co to jest? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w poniższym artykule. To kanadyjski system eCommerce działający w modelu SaaS (Software as a Service). W ramach stałej miesięcznej opłaty sprzedawcy otrzymują dostęp do gotowej platformy, za pośrednictwem której mogą wdrożyć sklep internetowy oraz sprzedawać swoje produkty online. W artykule WooCommerce Vs Shopify porównanie systemu Open Source oraz SaaS.

 

Shopify – co to jest? Definicja

 

Shopify – jest to platforma e-commerce, która umożliwia przedsiębiorcom tworzenie, dostosowywanie i zarządzanie sklepami internetowymi (bez konieczności posiadania umiejętności programistycznych), umożliwiając sprzedaż produktów online.

Shopify dostępny jest łącznie w 5 planach: Light, Basic, Shopify, Advanced, Shopify Plus. W cenie od (9$ – 2000$). W ramach 1 stałej miesięcznej opłaty licencyjnej otrzymujemy dostęp do panelu (CMS) oraz całej infrastruktury Shopify, którą omówimy później. Shopify jako dostawca usługi ecommerce odpowiada za:

Hosting sklepu – Udostępnia i utrzymuje serwery. Sprzedawca nie musi martwić się zabezpieczeniem, pojemnością, czy wydajnością serwerów.

Bezpieczeństwo – Zabezpieczenie danych klientów sklepowych. Bezpieczne przechowywanie wszystkich danych klientów i odporność na ataki hakerskie, bezpieczeństwo realizacji transakcji.

Integracje – Przygotowywanie darmowych integracji z popularnymi dostawcami usług ecommerce. (np. Stripe).

Aktualizacje – Shopify dostosowuje platformę do zmieniającego się otoczenia w świecie eCommerce. Sam aktualizuje platformę, wtyczki oraz dba o to, aby robili to partnerzy.

W przypadku systemów Open Source lub systemów dedykowanych za powyższe punkty odpowiada sprzedawca.

 

Do czego służy Shopify?

 

Platforma Shopify służy do tworzenia, uruchamiania i zarządzania sklepami internetowymi. Pozwala przedsiębiorcom na sprzedaż swoich produktów online, oferując narzędzia do projektowania sklepów, obsługi zamówień, przetwarzania płatności oraz śledzenia danych dotyczących sprzedaży. Shopify umożliwia także integrację z różnymi narzędziami marketingowymi i logistycznymi, ułatwiając rozwój biznesu online.

 

Udział Shopify w rynku technologii ecommerce

 

Poniżej wybrane statystyki z udziałem Shopify na rynku eCommerce.

 

Ilość sklepów internetowych na Shopify

 

 

Udział Shopify w technologii na świecie

 

Jak działa Shopify?

 

Ile sklepów internetowych na Shopify

 

Rosnąca popularność Shopify

Według firmy zajmującej się analizą danych builtwith.com na 25,5 mln aktywnych sklepów internetowych na całym świecie sklepów na Shopify jest 4,248,567, co stanowi 16,6% globalnego udziału w rynku technologii ecommerce. Drugi system WooCommerce posiada udział o wartości 24,1%.

 

Co to Shopify

 

 

Wcześniejsze raporty dotyczyły wszystkich sklepów od mikro sprzedawców po liderów rynku eCommerce. Jeżeli przyjrzymy się 1-milionowi najlepszych sklepów internetowych (sklepów z najwyższym ruchem): Shopify posiada najwyższy udział, bo aż 26% [Shopify (21%); Shopify Plus (5%)]. WooCommerce, zajmuje drugie miejsce, z wynikiem 23% rynku. (Źródło: Builtwith).

 

Pracownicy Shopify

 

Pracownicy na Shopify

 

Shopify zatrudnia około 9.200 pracowników – (Stan na maj 2023 r.). Oznacza to wzrost o ponad 2.000 nowych osób pracujących w firmie od 2019 r. Oprócz personelu pracującego bezpośrednio dla firmy ponad 700.000 twórców aplikacji, projektantów i partnerów Shopify tworzy „ekosystem zatrudnienia” Shopify. Szacuje się, że sprzedawcy Shopify na całym świecie stworzyli 3,6 mln miejsc pracy. (Source: Shopify).

 

Abonament Shopify – co w ramach niego otrzymam?

 

Wiemy, już, że Shopify to ogromny Ekosystem, który jest bardzo popularny na całym świecie. Co otrzymamy, decydując się, na przejście lub wdrożenie sklepu internetowego na Shopify?

 

CMS

Gotowy bardzo przemyślany pod kątem architektury panel do zarządzania sprzedażą i asortymentem. Porównując WooCommerce, Magento, czy Shoper, codzienne operacje na sklepie związane z dodawaniem produktów, zarządzaniem contentem, zarządzaniem zamówieniami oraz sprzedażą robi się znacznie szybciej i prościej.

 

Integracje

Darmowe niezbędne do uruchomienia sprzedaży aplikacje wbudowane w system Shopify. Np. integracja do popularnych bramek płatniczych, Stripe czy PayPal, po integrację z Google Analytics.

 

Aplikacje

Shopify App Store

Ze względu na popularność platformy oraz przemyślaną infrastrukturę systemu, Shopify udostępnia AppStore Shopify, w którym możliwe jest dodawanie wszelkiego rodzaju aplikacji do naszego sklepu na Shopify. W szybki i bezpieczny sposób możemy zainstalować wybraną aplikację np. Cross-Selling. Shopify App Store oferuje blisko 8.000 darmowych i płatnych aplikacji.

 

Szablony

Shopify theme Store

Shopify udostępnia blisko 140 gotowych motywów do pobrania z Theme Store Shopify. Koszty motywów premium wynoszą od 180$ do 350$. Instalacja odbywa się w przyjazny sposób z poziomu Shopify Polska.

 

Utrzymanie sklepu

 

Do utrzymania sklepu nie ma konieczności posiadania działu developmentu z programistami. Wszystkie, aktualizacje, podnoszenie wersji systemu, szablonów wykonuje za nas Shopify oraz wymusza wykonywanie tych rzeczy na twórcach zewnętrznych wtyczek. 

 

Support na Shopify

 

Wszyscy sprzedawcy na Shopify posiadają w ramach abonamentu dostęp do Supportu 24/7. Czas oczekiwania na kontakt z konsultantem trwa kilka minut. A jakość obsługi jest bardzo wysoka. Konsultanci Shopify w życzliwy i szybki sposób rozwiązał większość twoich problemów lub odeślą cię do bazy wiedzy, w której znajdziesz odpowiedzi na nurtujące cię pytania. 🙂

 

Plany na Shopify

 

W zależności od tego, na jakim etapie w rozwoju biznesu jesteśmy, Shopify posiada wiele dostępnych planów. Gdy skala sprzedaży rośnie, nie musimy myśleć o nowych serwerach dodatkowych zabezpieczeniach itp. Wystarczy przełączyć się 1 kliknięciem na wyższy plan, który umożliwi nam dodatkowe opcje.

 

Podsumowanie

 

Mam nadzieję, że udało mi się odpowiedzieć na pytanie: Co to jest Shopify i co otrzymasz w ramach jednego z kilku dostępnych abonamentów. Gdybyś miał dodatkowe pytania związane z Shopify, zapraszam do kontaktu. 🙂

Zobacz także artykuły w kategoriach: Shopify Plus | Shopify Polska

Grzegorz Sękowski

Grzegorz Sękowski

eCommerce Manager, Shopify Expert, konsultant ds. eCommerce. Pomagam wdrażać oraz zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych. Prywatnie miłośnik kina, oraz biegania.

5/5 - (7 votes)

Na skróty

eBook Shopify

Komentarze

Poland