Home 9 Shopify Polska 9 Oficjalna integracja tpay z Shopify

Oficjalna integracja tpay z Shopify

utworzone przez | 4 listopada 2023 | Shopify Polska | 0 komentarzy

Od 14 wrzesień 2023 r. dostępna jest darmowa i oficjalna integracja Shopify z kolejną polską bramką płatności. Do oficjalnych, w pełni zintegrowanych polskich integratorów płatności poza Przelewy24 oraz PayPo dołączył tpay.

Tpay to popularna bramka płatności umożliwiająca realizowanie transakcji popularnymi formami płatności w Polsce:

 • Blik
 • Visa Mobile
 • Przelewy błyskawiczne
 • Karty płatnicze
 • Portfele elektroniczne (Apple Pay, Google Pay, PayPal)
 • Raty
 • PayPo
 • Twisto

Widok bramki płatności tpay

Widok bramki płatniczej tpay.

 

Koszt integracji Tpay z Shopify

 

Integracja Tpay z Shopify jest w pełni darmowa. Aby skorzystać z oficjalnej integracji tpay wystarczy posiadać sklep internetowy na Shopify wybrać i zainstalować aplikację z Shopify App Store, dostępną pod wskazanym linkiem [tutaj].

Koszt aplikacji i integracji z Shopify wynosi 0 zł. Natomiast koszty jakie ponosimy związane są z prowizją od zrealizowanej transakcji. Płacimy prowizję do tpay za obsługę transakcji oraz prowizję do Shopify zależną od planu, na którym się znajdujemy. Koszty prowizji do Shopify wynoszą odpowiednio:

 • Shopify Basic – 2%
 • Shopify – 1%
 • Shopify Advanced – 0.5%
 • Shopify Plus – 0.15%

Szczegółowo opisane plany prowizyjne oraz koszty prowadzenia Shopify znajdziesz w artykule Cena Shopify w Polsce.

Jak zintegrować Tpay z Shopify?

 

W pierwszej kolejności należy zarejestrować się na stronie dostawcy usługi TPay. Rejestrując się pod wskazanym linkiem otrzymasz najniższą wartość prowizji na rynku wynoszącą jedynie 1,25%. Link do rejestracji znajdziesz [tutaj]:

 

Rejestracja tpay

Widok panelu rejestracyjnego tpay.

 

Po zakończonym procesie rejestracji otrzymasz klucze oraz niezbędna dane do połączenia bramki płatniczej tpay z Shopify. Odszukaj i zapisz poniższe informacje:

 

 • Client ID – Identyfikator API klienta dostępny w Panelu Akceptanta w systemie Tpay w zakładce Integracja → API → Sekcja Klucze do nowego OpenAPI w polu Client ID.
 • Client Secret – sekret API, dostępny w Panelu Akceptanta w systemie Tpay w zakładce Integracja → API → Sekcja Klucze do nowego OpenAPI w polu Secret.
 • Code – kod bezpieczeństwa dostępny w Panelu Akceptanta w systemie Tpay w zakładce Ustawienia → Powiadomienia → sekcja Bezpieczeństwo.

 

Powyższe informacji przydadzą się na kolejnym etapie integracji. Następnie zaloguj się do swojego sklepu na Shopify i przejdź na stronę App Store Shopify [tutaj]. Kliknij przycisk [Dodaj aplikację].

 

Instalacja aplikacji tpay x Shopify – Shopify App Store

 

W kolejnym kroku zostaniesz przekierowany na stronę Shopify i poproszony o instalację aplikacji. Naciśnij [Install App].

 

Instalacja aplikacji tpay x Shopify – Panel Shopify

 

Przygotuj niezbędne klucze integracyjne Client ID, Client Secret, Code (informacje te znajdziesz w panelu tpay).

 

Integracja tpay x Shopify – Panel tpay

 

Po prawidłowej integracji możesz zarządzać konfiguracją bramki płatności w panelu Shopify:

 

Settings → Payments → Supported Payment methods  → Tpay – szybkie płatności (EN)
Ustawienia → Płatności → Obsługiwane metody płatności → Tpay – szybkie płatności (PL)

 

Ostatnim krokiem jest publikacja sklepu z wersji developerskiej do produkcyjnej lub przetestowanie bramki płatności bezpośrednio na sklepie. Wygląd bramki płatności tpay w wersji demo dostępny jest pod poniższym linkiem [tutaj].

 

Jak dokonać zwrotu transakcji tpay na Shopify?

 

Główną przewagą oficjalnych bramek płatniczych poza kwestiami bezpieczeństwa jest możliwość dokonywania zwrotów środków bezpośrednio z panelu Shopify, bez konieczności logowania się do operatora płatności. Aby dokonać zwrotu środków należy wejść w 1. Panel Shopify, wybrać 2. Orders (zamówienia), następnie konkretne zamówienie do zwrotu środków. W prawym górny rogu zobaczysz opcję 3. Refound (Zwróć koszty)

 

Podsumowanie

 

Mam nadzieję, że ten poradnik był dla Ciebie pomocy i pomoże Ci wdrożyć płatności tpay na twoim sklepie na Shopify W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu pod adresem e-mail: kontakt@grzegorzsekowski.pl lub w komentarzu, poniżej. 🙂

 

Zobacz inne artykuły w kategorii: Shopify Polska

Grzegorz Sękowski

Grzegorz Sękowski

eCommerce Manager, Shopify Expert, konsultant ds. eCommerce. Pomagam wdrażać oraz zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych. Prywatnie miłośnik kina, oraz biegania.

5/5 - (3 votes)

Na skróty

eBook Shopify

Komentarze

Poland