Home 9 Shopify Polska 9 Oficjalna integracja przelewy24 z Shopify

Oficjalna integracja przelewy24 z Shopify

utworzone przez | 15 kwietnia 2023 | Shopify Polska | 0 komentarzy

Oficjalnie od lutego 2023 r. dostępna już jest darmowa, oficjalna integracja Shopify z bramką płatności przelewy24. Jest to duża zmiana na rynku Shopify w Polsce. Oficjalna integracja umożliwia w szybki, bezpieczny, a przede wszystkim w pełni legalny i zgodny ze standardami Shopify sposób na połączenie polskich płatności z Shopify. Tym samym przelewy24 stały się pierwszym bezpośredniem w Polsce oficjalnym dostawcą płatności na Shopify.

Przelewy24 to jedna z najpopularniejszych bramek płatniczych w Polsce, które umożliwia płatności najpopularniejszymi metodami:

 • Karty płatnicze
 • Przelewy błyskawiczne
 • Blik
 • PayPo
 • Google Pay
 • Apple Pay

Integracja przelewy24 z Shopify

Widok bramki płatności przelewy24.pl.

 

Koszt integracji przelewy24 z Shopify

 

Integracja przelewy24 z Shopify jest w pełni darmowa. Wystarczy posiadać konto na Shopify w wersji developerskiej lub klienckiej oraz zainstalować aplikację z Shopify App Store, dostępną pod wskazanym linkiem tutaj.

Koszt aplikacji wynosi 0 zł. Koszty jakie ponosimy to koszty prowizji obsługi bramki płatności do przelewy24 oraz prowizja do Shopify wynosząca 1,0%. Rejestrując się pod wskazanym linkiem otrzymasz najniższą wartość prowizji na rynku wynoszącą jedynie 1,25%:

 

 

Jak zintegrować przelewy24 z Shopify?

 

W pierwszej kolejności zarejestruj się do usługi przelewy24.pl, pod wskazanym linkiem:

 

 

Przelewy24.pl rejestracja

Widok panelu rejestracyjnego przelewy24.pl.

 

Po zakończonym procesie rejestracji otrzymasz klucze oraz niezbędna dane do połączenia Bramki płatności Przelewy24 z Shopify. Odszukaj poniższe informacje:

 

 • Merchant ID – Identyfikator sprzedawcy (numeryczny login)
 • Klucz CRC – Otrzymasz po procesie rejestracji
 • API Key – Dostępny po zalogowaniu się do panelu transakcyjnego Przelewy24 w zakładce [Moje Dane].

 

Następnie zaloguj się do swojego sklepu na Shopify i przejdź na stronę App Store Shopify tutaj. Kliknij przycisk [Dodaj aplikację].

 

Integracja przelewy24 z Shopify

Integracja bramki płatności przelewy24 na Shopify.

 

Następnie zostaniesz przekierowany na stronę sklepu na Shopify i poproszony o instalację aplikacji. Naciśnij przycisk [Install app].

 

Integracja przelewy24 z Shopify

Integracja bramki płatności przelewy24 na Shopify.

 

Po prawidłowej instalacji należy przejść do zakładki płatności dostępnej w ustawieniach Shopify. Settings → Payments → Add payment methods → Search by provider → Przelewy24 → [Activate].

 

 

Integracja bramki płatności przelewy24 na Shopify.

 

W kolejnym etapie zostaniesz poproszony o dokończenie integracji przelewy24 z Shopify. Kliknij przycisk [Manage], a zostaniesz przekierowany na stronę przelewy24.pl.

 

Integracja przelewy24 z Shopify

Integracja bramki płatności przelewy24 na Shopify.

 

Aby dokończyć integrację przygotuj, wcześniej zapisany: 

 • Marchant ID (Identyfikator sprzedawcy)
 • Klucz CRC
 • Klucz API

 

Przelewy24 na Shopify

Integracja bramki płatności przelewy24 na Shopify.

 

Po prawidłowej integracji bramka płatności pojawi się w zakładce Payments → Supported payment methods. Ostatnim krokiem jest publikacja sklepu z wersji deweloperskiej do produkcyjnej lub przetestowanie bramki płatności bezpośrednio na sklepie. Wygląd bramki płatności od przelewy24.pl w wersji demo dostępny jest pod poniższym linkiem tutaj.

 

Jak dokonać zwrotu transakcji przelewy24 na Shopify?

 

W module płatności Przelewy24 możliwe są zwroty całościowe oraz częściowe. Proces zwrotu środków płatnika za zamówienie wykonywany jest przez sprzedawcę (administratora sklepu na Shopify) w panelu administracyjnym sklepu. Po rozpoczęciu procesu zwrotu przez sprzedawcę, Shopify wysyła żądanie do aplikacji płatności Przelewy24. Aplikacja realizuje proces zwrotu, a następnie informuje sklep Shopify o statusie tej operacji.

 

Zwrot środków przelewy24 na Shopify

Proces realizacji zwrotów środków przelewy24 na Shopify.*

Aby dokonać zwrotu na Shopify należy wejść w CMS Shopify, wybrać Orders a następnie konkretne zamówienie do zwrotu środków.

Proces realizacji zwrotów środków przelewy24 na Shopify.*

 

Na wybranym zamówieniu należy wybrać opcję [Refound] i określić ilość produktów, lub wybrać kwotę do zwrotu i zatwierdzić zielony przycisk [Refound].

*Source: https://developers.przelewy24.pl/modules/index.php?pl#section/Informacje-techniczne:-proces-platnosci-proces-zwrotow/Opis-procesu-zwrotow

 

Podsumowanie

 

Mam nadzieję, że powyższy artykuł był dla Ciebie pomocy i lepiej pomoże Ci wdrożyć przelewy24 na Shopify na Twoim sklepie. W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu pod adresem e-mail: kontakt@grzegorzsekowski.pl lub w komentarzu. 🙂

Zobacz inne artykuły w kategorii: Shopify Polska

Grzegorz Sękowski

Grzegorz Sękowski

eCommerce Manager, Shopify Expert, konsultant ds. eCommerce. Pomagam wdrażać oraz zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych. Prywatnie miłośnik kina, oraz biegania.

5/5 - (11 votes)

Na skróty

eBook Shopify

Komentarze

Poland