Home 9 Shopify PLUS 9 Sklep internetowy na Shopify PLUS

Sklep internetowy na Shopify PLUS

utworzone przez | 17 grudnia 2022 | Shopify PLUS, Shopify Polska | 0 komentarzy

Sklep internetowy na Shopify PLUS to obecnie najwyższy plan enterprise oferowany przez firmę Shopify Inc.. Posiada, kilka głównych różnic w stosunku do planów niższych Shopify Basic, Shopify, czy Shopify Advanced, które przedstawię w poniższym artykule. 3 głównymi rozszerzeniami są: możliwość edycji Checkout z wykorzystaniem Shopify Scripts oraz plików liquid.checkout, możliwość stworzenia 9 dodatkowych licencji Shopify, obniżenie wartości prowizji od transakcji. Poniżej przedstawię główne zalety sklepu internetowego na Shopify PLUS oraz jego cennik.

Jedną z kluczowych cech Shopify PLUS jest jego zdolność do dostosowania się do różnych potrzeb użytkownika poprzez integrację z różnymi narzędziami i aplikacjami. Dzięki temu, sklep ten może obsługiwać różnorodne strategie sprzedaży oraz zapewnić klientom wyjątkowe doświadczenia zakupowe.

Ponadto, możliwość łatwej migracji danych oraz procesu zakupowego przekłada się na płynne przejście pomiędzy platformami oraz zachowanie satysfakcji klientów. Dodatkowo, umiejętność integracji sklepów zewnętrznych ułatwia ekspansję biznesu i osiągnięcie nowych rynków docelowych.

 

Cennik sklepu internetowego na Shopify PLUS

 

Koszt licencji

 

Minimalny koszt sklepu internetowego na Shopify Plus zaczyna się od 2.000$. Jest to minimalna wartość prowizji, jaką zapłacimy za licencję.

 

Koszty aplikacji

 

Do wartości licencji należy doliczyć koszty aplikacji w App Store. W zależności od skomplikowania i rozbudowania sklepu internetowego może to być od kilkuset do kilku tysięcy dolarów.

 

Prowizja od transakcji

 

Mechanizm opłat wydaje się skomplikowany, ale postaram się go wyjaśnić jak najprościej. 🙂

Dla miesięcznego obrotu od 0$ do 800 000$ podstawowa kwota, jaką zapłacimy do Shopify, wynosi 2 000$ miesięcznie.

Jeżeli nasze obroty wzrosną powyżej 800 000$, to przechodzimy na rozliczenie prowizyjne i od wszystkich zrealizowanej transakcji zapłacimy już opłatę w wysokości 0,25%.

Załóżmy, że nasz obrót wyniósł 10 000 000$ miesięcznie. Wartość prowizji do Shopify w ramach licencji Shopify Plus wyniesie: 10 000 000$ x 0,25% = 25 000$.

Wartość prowizji będzie rosła do momentu, w którym osiągniemy próg prowizyjny wynoszący 40 000 $ miesięcznie, aby go osiągnąć należy wygenerować obrót w wysokości 16 000 000$.
16 000 000 × 0,25% = 40 000 $. Powyżej kwoty 16 mln $ wartość prowizji do Shopify jest stała i wynosi 40 000$.

Warto pamiętać również o dodatkowej prowizji związanej z korzystaniem z operatorów płatności różnych niż Shopify Payments. Prowizja ta wynosi obecnie 0,15% (Stan na dzień 17.12.2022 r.) i liczona jest od każdej transakcji innej niż Shopify Payments.

Link do szczegółowo opisanego cennika wraz z przykładami znajdziemy tutaj.

 

Dla kogo sklep internetowy na Shopify Plus?

 

Sklep internetowy na Shopify PLUS jest to rozwiązanie dedykowane dla średnich i dużych eCommerce lub sklepów z perspektywą ekspansji zagranicznej. (W ramach 1 opłaty otrzymujemy możliwość stworzenia do 10 instancji sklepów internetowych). Licencja Shopify PLUS oferuje również edycję checkout, co daje sporo możliwość w kontekście optymalizacji konwersji oraz budowania dodatkowych funkcjonalności niedostępnych w niższych planach. Jako SaaS jest świetnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy nie chcą budować i utrzymywać całej infrastruktury systemu eCommerce. A w ramach abonamentu mają zapewnioną stabilną pracę platformy, bezpieczeństwo transakcji i danych użytkowników oraz dynamicznie przydzielaną moc serwerów w zależności od ruchu na stronie.

 

Funkcjonalności sklepu internetowego na Shopify PLUS

 

Shopify wyróżnia kilka głównych różnic w stosunku do niższych planów, które przedstawię poniżej.

 

Panel administracyjny Shopify Plus różni się od panelu dostępnego w panelu Shopify Basic i Shopify Advanced głównie ze względu na dodatkowe zaawansowane funkcje i narzędzia, które są dedykowane dla większych i bardziej rozbudowanych przedsiębiorstw e-commerce.

 

Dodatkowe licencje sklepu internetowego na Shopify PLUS

 

W ramach licencji Shopify PLUS otrzymujemy dodatkowe 9 licencji, co daje łącznie 10 licencji (1 główna + 9 dodatkowych). Dodatkowe instancje posłużyć mogą nam do stworzenia dodatkowych wersji językowych sklepu dostosowanych do rynków zagranicznych.

 

Dostęp do edycji plików checkout.liquid

 

Umożliwia edycję wyglądu oraz customizacji brandingu w Checkout. Dzięki temu możemy dodać dowolne elementy do checkout, które mogą wpłynąć na wzrost konwersji.

 

 

Przykład modyfikacji Checkout Shopify PLUS, Source: paul-rich.com

 

Edycja checkout przy pomocy aplikacji Script Editor

Jedną z ważniejszych funkcji jest dostęp do edycji Checkout. Aplikacja Script Editor przy pomocy języka Ruby umożliwia modyfikację logiki w checkout, tym samym dodanie dodatkowych funkcji. Przykładami takich uprawnień mogą być:

Shipping Scripts

Może zmieniać nazwy, ukrywać i zmieniać kolejność lub obniżać ceny metod wysyłki

Payment Scripts

Może zmieniać nazwy, ukrywać lub zmieniać kolejność bramek płatniczych

Line item Scripts

Może zmieniać ceny produktów w Checkout lub udzielać dodatkowych rabatów

 

Link do aplikacji Script Editor dostępny tutaj

Shopify PLUS Scripts Editor, Source: www.shopify.com

 

Analityka sklepu internetowego na Shopify PLUS

Wszystkie plany Shopify oferują dostęp do rozbudowanego pulpitu analitycznego. W Shopify niezależnie od planu możemy uzyskać dostęp do raportów dotyczących najlepszych produktów, konwersji i najpopularniejszych stron odsyłających. Shopify Plus zapewnia zaawansowane narzędzie do tworzenia raportów i większą funkcjonalność.

 

Shopify Flows

 

Shopify Flows umożliwia tworzenie niestandardowych automatyzacji, które pomagają wydajniej prowadzić firmę oraz zarządzać zasobami wewnątrz organizacji.

Flow pozwala na tworzenie i łączenie unikalnych przepływów pracy bez konieczności ich kodowania. Pozwala również połączyć ze sobą istniejące aplikacje, aby wykonać jeszcze więcej zadań. Od automatyzacji zadań związanych z inwentaryzacją, takich jak ponowne zamawianie i uzupełnianie zapasów, po radzenie sobie z oszustwami (frauds oraz chargebacks).

 

Shopify flows

Shopify Flows, source: www.shopify.com

 

Launchpad

 

Launchpad to narzędzie do planowania, które działa w panelu administracyjnym Shopify, umożliwiając planowanie widoczności produktów, skryptów Shopify, motywów, rabatów i innych elementów ze zdefiniowanym czasem rozpoczęcia i zakończenia. Dzięki niemu możemy wybierać określone produkty do opublikowania do sprzedaży; aktualizować stany magazynowe w razie potrzeby, zarządzać wyświetlaniem banerów oraz grafik na sklepie.

 

Zasoby API

 

Shopify Plus obsługuje dodatkowe wywołania API, które umożliwiają integrację z niestandardowymi aplikacjami. W skrócie mamy możliwość “dobudowania” dodatkowych funkcji do naszego sklepu.

 

Rozbudowany App Store

 

Dzięki rozbudowanemu API mamy dostęp do większej ilości aplikacji oraz zasobów dostępnych jedynie na Shopify PLUS. Do których zaliczamy między innymi:

  • Launchpad
  • Scripts Editor
  • Bulk Editor
  • Transporter App

 

Szybki i bezpośredni Support Shopify Plus

 

Wraz z Shopify PLUS otrzymujemy dedykowany support dostępny 24/7. W razie problemów z systemem, pytań lub problemów z Shopify payments. Otrzymujemy błyskawiczne wsparcie i pomoc konsultantów.

 

Nieograniczona liczba użytkowników

 

Liczba użytkowników, których możemy dodać do sklepu, jest nieograniczona. Dla niższych planów mamy możliwość dodania jedynie:

  • Shopify Basic – 2 użytkowników
  • Shopify – 5 użytkowników
  • Shopify Advanced – 15 użytkowników

 

Dedykowany Account Manager

 

Otrzymujemy również wsparcie Shopify Account Managera, który informuje nas o zbliżających się nowościach na platformie, służy bezpośrednią pomocą oraz udostępnia zasoby, czy materiały pomocne w sprzedaży.

 

Community

 

Dla posiadaczy sklepu internetowego na Shopify PLUS czekają również dodatkowe bonusy w postaci dostępu do zamkniętych grup typu enterprise na Facebooku, którzy wymieniają się wiedzą, informacjami i spostrzeżeniami dotyczącymi sprzedaży.

 

Podsumowanie Shopify Plus

 

Shopify PLUS to niewątpliwie system enterprise w porównaniu do niższych planów na Shopify. Decydując się na sklep internetowy na Shopify PLUS, zyskujemy: dodatkowe 9 licencji do ekspansji zagranicznej, możliwość edycji stylizacji Checkout w plikach szablonu liquid.checkout, możliwość zmiany logiki w Checkout przy pomocy Shopify Scripts, rozbudowane i szybsze API, czy niższe koszty prowizji.

Mam nadzieję, że artykuł był dla Ciebie pomocy i pomógł w znalezieniu głównych przewag Shopify PLUS nad standardowymi licencjami Shopify. Wszystkie różnice oraz dostępne funkcje na planie Shopify PLUS dostępne są również w bazie wiedzy tutaj.

Zobacz także artykuły w kategoriach: Shopify Plus

Grzegorz Sękowski

Grzegorz Sękowski

eCommerce Manager, Shopify Expert, konsultant ds. eCommerce. Pomagam wdrażać oraz zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych. Prywatnie miłośnik kina, oraz biegania.

5/5 - (14 votes)

Na skróty

eBook Shopify

Komentarze

Poland