Home 9 Shopify PLUS 9 Odroczone płatności Shopify PayPo

Odroczone płatności Shopify PayPo

utworzone przez | 6 lipca 2023 | Shopify PLUS, Shopify Polska | 0 komentarzy

Aplikacja odroczone płatności Shopify PayPo pozwala na bezpośrednie wdrożenie odroczonych płatności na sklepie Shopify. Aplikacja na dostępna w App Store Shopify [tutaj].

 

Jak działają odroczone płatności PayPo?

 

Odroczone płatności Shopify PayPo pozwalają na zakup przedmiotu przez klienta i zapłatę za niego w całości za 30 dni lub w 3-4 ratach 0%. Zatem PayPo łączy 2 funkcje płatniczą oraz kredytową. Obecnie jest to najpopularniejsze w Polsce rozwiązanie do odroczonych płatności. Do tej pory korzystanie przez PayPo na Shopify było możliwe za pośrednictwem integracji Przelewy24.

PayPo w liczbach*:

 • 1 mln aktywnych klientów
 • 25 tys. dostępnych sklepów internetowych
 • 27 tys. pozytywnych opinii

 

Możliwości płatności za pośrednictwem odroczonych płatności PayPo*:

1. Zapłać za 30 dni

Po wyborze zamówienia PayPo płaci za zakupiony towar. Klient ma czas do 30 dni na zapłatę, lub zwrot towaru do sklepu. W wariancie w którym zwraca towar do sklepu internetowego nie ponosi żadnych opłat.

2. Zapłać w ratach 97,9% RRSO

Jeżeli po 30 dniach klient nie zapłaci za towar dostaje możliwość spłaty zakupu w ratach z oprocentowaniem wynoszącym aż 97,9% RRSO. Ze wszystkich dostępnych opcji najmniej korzystna forma płatności dla klienta, z bardzo wysokim oprocentowaniem.

3. Smart Plan

Smart Plan pozwala na zapłatę w kilku częściach. Najczęściej dostępne opcje to “Podziel na 3” lub „Podziel na 4”, jako forma płatności za zamówienie. Usługa występuje pod różnymi nazwami, w zależności od liczby rat, jaka jest dostępna w wybranym sklepie. Płatność jest automatycznie podzielona na raty 0%. Pierwszą z nich opłaca się w ciągu 30 dni od zakupów, a pozostałe w kolejnych miesiącach. Liczba rat powinna być widoczna od razu podczas składania zamówienia na sklepie.

Odroczone płatności PayPo*Źródło: https://paypo.pl/

 

Jak wdrożyć odroczone płatności PayPo na Shopify?

 

Aby wdrożyć odroczone płatności Shopify PayPo należy:

[1] Zarejestrować się w PayPo → [2] Wybrać i dodać aplikację z App Store do Shopify, dostępną tutaj[3] Zainstalować aplikację na Shopify → [4] Skonfigurować Aplikację na Shopify. W tym celu należy podać w panelu Shopify informacje uzyskane podczas rejestracji konta w PayPo, tj.: Kraj, Merchant ID, Merchant API Key, Installments number (Ilość rat) → [5] Aktywować i przetestować aplikację w Checkout.

 

PayPo Shopify App StoreAplikacja PayPo w Shopify App Store

Pay Po Shopify App Store

Instalacja Aplikacji PayPo w Shopify

PayPo Konfiguracja

Konfiguracja Aplikacji PayPo w Shopify

PayPo w Checkout Shopify

Wygląd płatności PayPo w Checkout Shopify

 

Odroczone płatności (BNPL – Buy Now Pay Later) w eCommerce

 

Według danych Shopify Polska zakupy wykonane za pośrednictwem płatności odroczonych (BNPL – Buy Now Pay Pater) wzrosły o 29%* od 2020 roku, a ich udział wynosi obecnie 8%* wśród dostawców wszystkich dostawców płatności.

The Buy Now, Pay Later Report** (Czynniki, dla których klienci wybierają opcję BNPL zamiast metody płatniczej kartą kredytową):

 • 39,4%, aby uniknąć odsetek za spłatę karty kredytowej,
 • 38,4%, aby dokonać zakupu, który w innym przypadku nie zakwalifikowały się do domowego budżetu,
 • 24,7% aby pożyczyć pieniądze bez dodatkowych procentów,
 • 16,3% nie lubi używać kart kredytowych,
 • 14,4% nie mogę uzyskać zgody, na kartę kredytową,
 • 14,0% wykorzystałem całkowite zadłużenie na karcie kredytowej zostało wykorzystane,
 • 3,3% nie posiadam konta bankowego.

 

Buy Now Pay Later

 

Źródło: *shopify.com, **https://www.insiderintelligence.com/content/buy-now-pay-later-report

Inne wybrane formy odroczonych płatności dostępnych na Shopify:

 • Klarna Installments
 • Shop Pay Installments (Shopify Payments)
 • Sezzle
 • Affirm
 • AfterPay
 • PayPal

 

Podsumowanie

 

Popularność odroczonych płatności jest coraz bardziej widoczna w ilości zrealizowanych transakcji przy pomocy metod BNPL. Klienci wolą skorzystać z metody odroczonych płatności z 4 ratami 0%, niż płatności kartą kredytową z przykładowym RRSO na poziomie 20%… Dużym plusem PayPo jest możliwość podzielenie płatności na 3 lub 4 miesięczne nieoprocentowane raty. Co finalnie wpływa na wzrost konwersji na sklepie. Mam nadzieję, że artykuł był dla Ciebie pomocny i pomoże Ci w integracji płatności PayPo x Shopify.

Zobacz także artykuły w kategoriach: Shopify Polska

Grzegorz Sękowski

Grzegorz Sękowski

eCommerce Manager, Shopify Expert, konsultant ds. eCommerce. Pomagam wdrażać oraz zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych. Prywatnie miłośnik kina, oraz biegania.

5/5 - (5 votes)

Na skróty

eBook Shopify

Komentarze

Poland