Home 9 Shopify PLUS 9 Integracja Shopify InPost Paczkomaty

Integracja Shopify InPost Paczkomaty

utworzone przez | 14 listopada 2023 | Shopify PLUS, Shopify Polska | 0 komentarzy

Paczkomaty InPost to najpopularniejszych forma dostawy wśród konsumentów w Polsce Według raportu Gemius „E-commerce w Polsce w roku 2022„. InPost Paczkomaty wybiera aż 81% kupujących, co oznacza wzrost o 4 punkty procentowe w porównaniu do 2021 roku.

Dla 83% konsumentów dostępność tej usługi jest motywacją do dokonania zakupów w konkretnym sklepie. Na drugim miejscu, z 43% wskazań, uplasowały się dostawy kurierem. W roku 2021 tę formę dostawy wybierał co drugi respondent. Oznacza, to że kurierzy w 2022 roku byli wybierani rzadziej kosztem Paczkomatów InPost.

Patrząc na powyższe dane, wdrożenie Paczkomatów staje się obecnie koniecznością wśród sklepów internetowych. W artykule poniżej przedstawię najczęściej wybierane opcje integracji Shopify z Paczkomatami InPost, tak aby zapewnić, jak najlepszy proces zakupowy dla klientów. Zapraszam do lektury.

 

Opcje integracji Shopify InPost Paczkomaty

 

Wdrażając formę dostawy InPost Paczkomaty, nie możemy zapominać o budowie Shopify, który udostępnia możliwość rozbudowy checkoutu w zależności od planu, na którym się znajdujemy. Dla uproszczenia przyjmijmy wdrożenie dla dwóch przypadków. Pierwszy przypadek to plan Shopify (Shopify Basic, Shopify oraz Shopify Advanced) oraz drugi przypadek to Shopify PLUS.

 

  • Dla planu Shopify (Shopify Basic, Shopify oraz Shopify Advanced) najkorzystniejszym i najczęściej wybieranym obecnie rozwiązaniem w Polsce jest wdrożenie rozwijanej listy z punktami wyboru paczkomatów (bez mapki).
  • Dla planu Shopify PLUS możliwe są dwie opcje. Wdrożenie jak wyżej listy rozwijanej lub mapki z punktami wyboru paczkomatów.

 

Poniżej kilka przykładowych integracji Paczkomatów InPost z Shopify.

 

Integracja Shopify Paczkomaty InPost – rozwijana lista

 

Najczęściej wybieranym rozwiązaniem dla planów Shopify Basic, Shopify oraz Shopify Advanced jest Aplikacja Paczkomaty InPost dostępna tutaj. Koszt aplikacji to 19$/msc. Konfiguracja odbywa się po zainstalowaniu bezpośrednio w panelu Shopify. W ustawieniach możemy wybrać ilość wyświetlanych punktów odbioru, ustawić koszty dostawy, czy próg darmowej dostawy.

Aplikacja na bazie adresu dostawy wskazanego przez klienta wyświetla w formie listy od 1 do 6 najbliższych punktów odbioru. Ilość wyświetlanych punktów definiujemy w ustawieniach aplikacji.

Paczkomaty InPost Lista Rozwijana

Aplikacja Paczkomaty InPost – rozwijana lista w checkout. Źródło: plantulepillows.com

 

Integracja Paczkomaty InPost Shopify PLUS – mapa

 

Ze względu na możliwość edycji checkoutu dla planów na Shopify PLUS, możliwe staje się wyświetlenie mapki z punktami odbioru bezpośrednio w checkout. 2 najczęściej wybierane opcje opcje to:

  • Customowe(programistyczne) wdrożenie aplikacji z mapką punktów odbioru.
  • Skorzystanie z gotowej aplikacji Atlas Pickup Points z Shopify App Store z wbudowaną opcją wyboru paczkomatu z mapki.

 

Customowe wdrożenie aplikacji InPost Paczkomaty – mapa

 

Customowe wdrożenie polega na stworzeniu przez shopify frontend developera na bazie dostępnej dokumentacji z Shopify dedykowanego rozwiązania pod konkretny projekt.

Customowa Aplikacja Paczkomaty InPost – mapka z punktami odbioru w checkout. Źródło: rpstore.pl

Customowa Aplikacja Paczkomaty InPost – mapka z punktami odbioru w Checkout. Źródło: rpstore.pl

 

Gotowa aplikacja InPost Paczkomaty w Shopify app store – mapa

 

Kolejnym rozwiązaniem jest skorzystanie z gotowej aplikacji dla sklepów na Shopify PLUS. Aplikacja Atlas Pickup Points umożliwiająca wyświetlenie mapki z punktami odbioru i dostępna jest tutaj. Aplikacja łączy w sobie listę rozwijaną wraz z mapą punktów odbioru. Koszt aplikacji to 49$/msc.

 

Aplikacja InPost Paczkomaty

Gotowa Aplikacja Atlas Pickup Points – mapka z punktami odbioru w checkout. Źródło: lecollet.pl

Aplikacja Inpost Paczkomaty

Gotowa Aplikacja Atlas Pickup Points – mapka z punktami odbioru w checkout. Źródło: lecollet.pl

 

Podsumowanie

 

Dzięki dostępnym rozwiązaniom na rynku Shopify w Polsce możliwe jest w pełne zintegrowanie paczkomatów inpost ze sklepem na Shopify. Dla planów niższych niż Shopify PLUS, dostępne są aplikacje oferujące wyświetlenie punktów odbioru w formie listy w checkout.

Natomiast dla planu Shopify PLUS są mechanizmy polegające na wdrożeniu customowego rozwiązania lub skorzystania z gotowej aplikacji Atlas Pickup Points, która pozwala na wyświetlenie mapki z punktami odbioru w Checkout. Mam nadzieję, że artykuł był dla Ciebie pomocny i pomoże Ci z doborem odpowiednich rozwiązań dla Twojego sklepu internetowego. 🙂

Zobacz inne artykuły w kategorii: Shopify Polska

Grzegorz Sękowski

Grzegorz Sękowski

eCommerce Manager, Shopify Expert, konsultant ds. eCommerce. Pomagam wdrażać oraz zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych. Prywatnie miłośnik kina, oraz biegania.

5/5 - (3 votes)

Na skróty

eBook Shopify

Komentarze

Poland